Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’nın İhracat Potansiyelini Artırmak: ITSO’nun Eğitim Yaklaşımı

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), üyelerinin uluslararası ticarette daha etkin ve başarılı olmalarını sağlamak amacıyla önemli bir seminer düzenledi.

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), üyelerinin uluslararası ticarette daha etkin ve başarılı olmalarını sağlamak amacıyla önemli bir seminer düzenledi.

Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Hakan Akın tarafından verilen ‘Dış Ticaret Planlaması ve Yönetimi’ semineri, işletmelerin dış ticaret potansiyelini artırmayı hedefliyor.
Seminer, bugün ITSO Meclis Salonu’nda gerçekleşecek. Katılımcılara dış ticaretin ülke ve işletmeler açısından önemi, ihracat ve ithalatın temel prensipleri, işletmelerde dış ticaret fonksiyonun kurulması gibi konularda detaylı bilgiler sunuldu.
Seminerin konu başlıkları arasında; ihracat döngüsü, pazara giriş stratejileri, ürün ve müşteri kararları, hedef pazar ve potansiyel müşteri araştırma stratejileri, pazarlama bütçe planı gibi önemli konular da yer aldı. Ayrıca, ihracatta teşvik ve destekleme uygulamaları da seminer kapsamında ele alındı.
Seminer, firmaların uluslararası ticaretteki güncel gelişmeleri takip edebilmesi, doğru stratejiler geliştirmesi ve dış ticarette daha rekabetçi bir konuma gelebilmeleri açısından yol haritası oluşturdu.
Seminerle ilgili gazetecilere açıklama yapan ITSO Başkanı Metin Çelik seminerin önemine dikkat çekti. Çelik “Hakan Akın, ITSO üyelerimizin dış ticaretle ilgili neler yapmaları gerektiği konusunda beklentilerimizi aktarmak üzere aramızda. Dış ticarette hangi stratejilerle hareket etmemiz gerektiği ve dış ticaret yapacak arkadaşlarımızın karşılaşacakları engeller ve işlemler hakkında bilgi verdi.. Ayrıca, piyasa beklentileri, dövizin geleceği ve önümüzdeki günlerde dünyayı ekonomik anlamda nelerin beklediği konularında da üyelerimizin faydalanmasını bekliyoruz.
Özellikle ihracat, Isparta’mız için çok önemli. İhracatımızı artırmak amacıyla zaman zaman bu tür etkinlikler düzenleyeceğiz. Sağ olsun, Hakan Bey bu konularda yeterli bilgilendirme yapacağına inanıyoruz”.