var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISPARTA’YA DA DİKKAT UYARISI GEÇİLDİ!

Havaların ısınmasıyla beraber hayvanlar

Havaların ısınmasıyla beraber hayvanlar doğal ortamlarında yiyecek bulamamaya başladı ve soluğu şehir merkezlerinde aldı. Antalya’da şehir merkezine dağdan inen domuzlar sürüsü, site sakinlerine zor anlar yaşattı. Evlerin kapısına dayanan ve patır kütür girmeye çalışan domuzlar için Antalya, Mersin, Burdur, Isparta ve Muğla’ya ‘dikkat’ uyarısı geçildi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği yurdumuzda sadece insanlar değil hayvanlarda olumsuz etkilenmeye başladı. Bu etkiler herkese yansımaya başladı.

ŞEHİR MERKEZLERİNDE SOLUK ALMAYA BAŞLADILAR 

Hava sıcaklıklarından kaynaklı doğalarında yemek bulamayan hayvanlar şehir merkezlerine inerek bu defa insanları tedirgin etmeye başladı. Benzer bir manzara Antalya’dan geldi. 

ZOR ANLAR YAŞANDI 

Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’nde ormanlık ve dağlık alanda aç kalan domuzlar, şehir merkezine kadar indi. Karınlarını doyurmak için apartman ve site çevrelerinde gezinen domuz sürüsü, vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

EVLERİN KAPISINA DAYANDILAR! HEMEN DİKKAT UYARISI GEÇİLDİ 

Evlerin kapısına dayanan ve patır kütür girmeye çalışan domuzlar için Antalya, Mersin, Burdur, Isparta ve Muğla’ya ‘dikkat’ uyarısı geçildi. 

EVLERİNE GİREMEDİLER  

 O sıra dışarıda olan bazı vatandaşlar evlerine girmek isteyince site kapısında sürüyle karşılaşınca neye uğradığını şaşırarak endişeye kapıldı. 

Süreden bir domuz site içerisine girerken, o anları kaydeden site sakini, “Ben nasıl eve gireceğim” diyerek serzenişte bulundu.