var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Isparta’ya Hizmet İçin…”

İş İnsanı Barış Gümüş,

İş İnsanı Barış Gümüş, yerel seçimlerde MHP Belediye Başkan Aday Adaylığı için MHP Genel Merkezi’ne başvurusunu yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ı da makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunan Gümüş, “Isparta’ya hizmet için yola çıktık” mesajını verdi.

İş insanı Barış Gümüş, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Isparta Belediye Başkan Aday Adaylığı için MHP Genel Merkezi’ne giderek başvurusunu yaptı.

Isparta ve Ankara’da uzun istişareler sonrasında başvuru kararı alan ve başvurusunu tamamlayan Barış Gümüş, MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’yi de makamında ziyaret etti.

Ailesiyle birlikte MHP Genel Merkezi’nde bir takım temaslarda bulunan Gümüş, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Isparta üzerine bir süre sohbet etme fırsatı buldu. Barış Gümüş’ü Ankara ziyareti sırasında çalışma arkadaşları da yalnız bırakmadı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ı da ziyaret eden Gümüş, yerel seçimler üzerine istişarelerde bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın Isparta’ya selamlarını ileten Gümüş, “Ben biliyorsunuz uzun süredir bir istişare süreci yürüttüm. Başta içerisinde bulunduğum kimya ve kozmetik sektörü, medya sektörü olmak üzere sektörün paydaşları ile konuyu istişare ettim. Isparta’da ve Ankara’da büyüklerimizle, dostlarımızla aday adaylığı üzerine değerlendirmeler yaptık. Aldığım karar sonucunda da Genel Merkezimize gelerek aday adaylığı başvurumu tamamladım. Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin elini öperek hayır duasını istedik ve çıktığımız bu yolu kendisine beyan ettik. Amacımız Isparta’ya ve Ispartalıya hizmet etmek. Şehrimizi hem ekonomik olarak, hem de sosyal olarak bir adım daha ileriye taşımak. Biz, sefere çıktık; zafer ise kuşkusuz Allah’tandır” dedi.

Barış Gümüş, kendisini bu yolculukta yalnız bırakmayan başta ailesi olmak üzere tüm büyüklerine ve dostlarına da teşekkür ederek “Bana inanan, güvenen herkese teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.

Haber Sulh Gazetesi’nin de imtiyaz sahibi olan Barış Gümüş, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek istişare etmişti.

Haber Sulh Gazetesi Ramazan Acar Basın Odası’nda yerel basın temsilcileri ve muhabirleri ile kahvaltıda bir araya gelen Barış Gümüş, burada yaptığı konuşmada “Malumunuz 31 Mart’ta Mahalli İdareler Seçimi olacak. Kendimi bildim bileli MHP’nin bir neferi olarak bugüne kadar geldim. Allah’a çok şükür çizgimde bir sapma olmadı. Şimdi, yaklaşık 11 yaşlarında Ülkü Ocakları’nda başlayan siyasi serüvenim bugün 46 yaşında MHP’de devam etmekte. Teşkilatımızın tüm kadrolarında görev yapmış bir insanım. İl’de, ilçede, Ülkü Ocakları’nda çeşitli kademlerde görev aldım. Bunun dışında da Genç İş İnsanları Derneği’nin başkanlığını yaptım. Yaklaşık 20 yıl şehrimize gelmeyen Ege ve Akdeniz İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun başkanlığını yaptım ve bu federasyonun Isparta’ya gelmesine vesile oldum. Şu anda da Türkiye’nin en itibarlı STK’sı olan, son genel kurulunu da Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla icra eden TÜGİK’in yönetim kurulu üyesi olarak halen daha STK görevlerimi sürdürüyorum.

“YAPABİLECEĞİM GÖREVLERE TALİP OLURUM”

Siyasi hayatım boyunca, büyüklerimiz tarafından değişik görevlere layık görüldük. Birçok konuda da teklifler aldık. O günün şartlarıyla kabul etmediğimiz teklifler de oldu. Çünkü ben, bir görevi yapabilecekseniz talip olmanız gerektiğini düşünürüm. Dolayısıyla benim her şeyi yapabilmem mümkün değil. Bir göreve hazır hissediyorsam talip olurum. Bugün Belediye Başkan Aday Adaylığı ile ilgili düşüncem de dünden bugüne oluşmuş bir düşünce değil. Bu arzuyu da bir meslektaşınız olarak, basın sektörünün bir yatırımcısı olarak sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerin fikirlerini almak istedim. 31 Mart 2024 seçimlerinde MHP’den aday adayı olmayı düşünüyorum arkadaşlar. Yaklaşık 1 aydır yakın çevremle, arkadaşlarımla, çeşitli çevrelerle istişare ediyorum. Ben kozmetik ve kimya endüstrisinde de faaliyet gösteren bir arkadaşınızım. Oradaki meslektaşlarımla da görüşüp, istişare ediyorum. Bugün bu konuyu sizlere de açmak istedim. Böyle bir niyetim var. Kesinleşmemiş bir karar olmakla birlikte böyle bir niyetim olduğunu ifade ediyorum. Pazartesi günü Ankara’ya giderek Genel Merkezimizle de istişarelerde bulunacağım. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de icazetini aldıktan sonra başvurumu yapmayı düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı. İstişare sürecini tamamlayan Gümüş, şimdi resmen Belediye Başkan Aday Adayı.

   

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN