Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail’in Gazze’ye Saldırısında 28.Gün

KÜÇÜK KIZ ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNDÜ

KÜÇÜK KIZ ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNDÜ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı bir operasyon başlatmasının ardından İsrail’in Gazze’ye saldırıları 28. gününde sürüyor. İsrail’in katliamlarından en büyük yarayı ise katliama tanık olan çocuklar alıyor.

İsrail güçlerinin Gazze’deki Bureyc kampına düzenlediği saldırısı sonrası enkazdan küçük bir kız çocuğu sağ çıkarıldı. Ancak şoka giren çocuk öldüğünü zannedip sedye üzerinde kendisini taşıyanlara “Beni mezara mı götürüyorsunuz?” dedi. Kızı taşıyanlar ise “Hayır yaşıyorsun” ifadelerini kullandı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 24. gün

 İsrail’in saldıranlarında yaşamını yitiren Filistinli sayısı 9 bini geçti.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrail’e vardı ve İsrail’i Gazze’de “insani duraklamalar” uygulamaya zorlaması bekleniyor.
Filistin ile İsrail güçleri arasındaki çatışmalar, 28. gününde de devam ediyor. Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını aralıksız sürdüren İsrail’in, mülteci kamplarına saldırısının yankıları sürüyor.
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrail’in havadan ve karadan saldırılar düzenlediği Gazze Şeridi’ndeki savaşın kendilerine ekonomik maliyetler çıkardığını belirterek, bunları “tereddüt etmeden ödeyeceklerini” söyledi. Savaş ekonomisine ilişkin konuşan Netanyahu, “para musluklarının açılması ve ihtiyacı olan herkese para dökülmesi” talimatı verdiğini kaydetti.
Acı Kayıplar
Bir başka açıklamasında Netanyahu, İsrail ordusunun karadan girdiği abluka altındaki Gazze Şeridi şehir merkezinin kenar mahallelerine ulaştıklarını ve “acı kayıpları olduğunu” söyledi.
İsrail, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.
ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR
Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail, saldırılarda 3 bin 760’ı çocuk, 2 bin 326’sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinliyi öldürürken, en az 32 bin kişiyi yaraladı.
Gazze’de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusu tarafından hedef gösterilirken İsrail ordusu El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı’na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini bombaladı.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları şiddetlenerek devam ediyor