var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail’den Lübnan’a hava saldırısı!

İsrail, Lübnan’ın Beka Vadisi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, Cemaat el-İslami lideri Musab Halaf’ı öldürdüğünü ileri sürdü.

İsrail, Lübnan’ın Beka Vadisi

İsrail, Lübnan’ın Beka Vadisi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, Cemaat el-İslami lideri Musab Halaf’ı öldürdüğünü ileri sürdü.

İsrail ordusu, Lübnan’ın Suriye sınırı yakınlarındaki Beka Vadisi bölgesinde bulunan Meydun köyüne düzenlenen saldırıda, Lübnanlı Sünni Cemaat el-İslami Hareketi’nin üst düzey yöneticisi Halaf’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail, Cemaat el-İslami’nin Hamas ile Lübnan’daki faaliyetlerinde koordinasyon sağladığını savundu. Lübnan resmi ajansı NNA da İsrail savaş uçaklarının bölgeyi bombaladığını aktardı, ancak ölü ya da yaralı bilgisi paylaşmadı.

Lübnanlı Cemaat el-İslami liderlik kadrosu, İran yanlısı Hizbullah’ın yanında sınır hattında İsrail’e karşı silahlı mücadeleye katılacaklarını açıklamıştı.

İsrail ordusu ile Lübnan Hizbullah arasında 8 Ekim 2023’ten bu yana sınır hattındaki çatışmalarda 285 Hizbullah mensubu, 56 Lübnanlı sivil, 18 Emel Hareketi, 13 Hamas, 12 İslami Cihad mensubu ve 8 İsrailli sivil ile 12 asker öldü. Bu olay, bölgedeki hassas durumu daha da karmaşık hale getiriyor.