var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Rehineleri Kızılhaç’a Verebiliriz”

“Hamas’tan Rehine Açıklaması” Hamas’ın

“Hamas’tan Rehine Açıklaması”

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, bir ayı aşkın süredir Gazze’ye bomba yağdırıyor. Binlerce Filistinliyi katleden İsrail tepkilere rağmen saldırılarına devam ederken, Hamas’tan dikkat çeken bir “rehine” açıklaması geldi. Hamas liderlerinden Musa Ebu Merzuk, “İsrailliler çatışmalara son verirse, rehineleri Kızılhaç’a verebiliriz” dedi

“İsrail Sivilleri Öldürdüğünü Reddetti”

BBC’ye konuşan Hamas liderlerinden Musa Ebu Merzuk, örgütün İsrail’de 7 Ekim’de düzenlediği saldırılarda sivilleri öldürdüğünü reddetti. Sadece zorunlu askerlik yapanların hedef alındığını belirten Ebu Merzuk, Hamas’ın kadınlara, çocuklara ve sivillere saldırı düzenlemediğini söyledi.

“Rehineleri Serbest Bırakacağız Ama Önce Çatışmalar Durmalı!”

Merzuk, “rehineleri serbest bırakacağız ama önce çatışmalar durmalı”, dedi. Ebu Merzuk ise ‘misafir’ olarak nitelendirdiği rehinelerin isim listesinin elinde olmadığını, çoğunun nerede olduğunu bilmediğini, rehinelerin “farklı fraksiyonlarca”tutulduğunu söyledi. Ebu Merzuk, “İsrailliler çatışmalara son verirse, rehineleri Kızılhaç’a verebiliriz” dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, geçici ateşkesten önce tüm rehinelerin serbest bırakılması gerektiğini söylemişti. Hamas Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı olan Ebu Merzuk’un İsrail ile savaşın nasıl gelişeceği ve rehinelerin serbest bırakılmasına yönelik müzakerelerin nasıl yapılacağı konularında önemli rol oynaması bekleniyor.

Hamas: İsrailliler çatışmalara son verirse, rehineleri Kızılhaç'a verebiliriz