var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR! GÜNDEMDE GENÇLER VAR

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda, iç ve dış politikadaki gelişmeler ile ekonomi, yine sıcak başlıklar olacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.00’te başlayacak toplantıda, Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve Rusya’nın tek taraflı çekildiği tahıl koridorunun yeniden canlandırılmasına ilişkin atılacak adımlar ele alınacak. Erdoğan’ın Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile bu ay sonu planlanan görüşmesi de toplantıda konuşulacak.

KKTC’de Pile-Yiğitler yol yapım çalışmalarını engelleyen BM Barış Güçleri ile yaşanan gerilim de gündemde. Bölgede yaşanan olayların detaylı bir şekilde toplantıda değerlendirilmesi bekleniyor.

Ekonomik gelişmeler

Kabine toplantısında, Türkiye’ye daha fazla yabancı yatırımcı çekebilmek için atılacak adımlar ve enflasyon rakamları çerçevesinde alınabilecek ek tedbirler masada olacak. Eylül’de açıklanması beklenen Orta Vadeli Program’daki son çalışmaların değerlendirileceği toplantıda, vergi sisteminin modernize edilmesinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 döneminde alacakları maaşı belirleyecek kamu toplu sözleşmesi görüşmelerindeki son duruma ilişkin de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Kabine üyelerini bilgilendirecek.

Gençlere vergisiz telefon

Toplantıda, seçim döneminde gençlere verilen ücretsiz internet, vergisiz telefon ve bilgisayar vaatlerindeki son gelişmeler de ele alınacak.