Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kan Kampanyasına Destek İçin Kan Bağışında Bulundular

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında, AK Parti Isparta Teşkilatı da kan bağışında bulunarak önemli bir örnek teşkil etti.

AK Parti Sosyal Politikalar

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında, AK Parti Isparta Teşkilatı da kan bağışında bulunarak önemli bir örnek teşkil etti. Ülkemizde her yıl yaklaşık 2 milyon ünite kana ihtiyaç duyulmaktadır. Yapay olarak üretilemeyen kan, sadece sağlıklı bireylerden elde edilebilmektedir. Bu nedenle kan bağışı, hayati önem taşımaktadır.

Kan Bağışı: Hayati Önem Taşıyan Bir Sosyal Sorumluluk

Kan bağışı sadece acil durumlarda değil, aynı zamanda sürekli bir ihtiyaçtır. Kan vermek sadece alıcıya değil, bağış yapan kişiye de fayda sağlar. Bağışlanan kan, birden fazla hastaya fayda sağlamak üzere ayrıştırılır. Bu nedenle kan bağışı, hayat kurtarmakla eşdeğerdir.

Kan bağışı;

  • Hastalıklar sonucunda oluşabilecek kan ihtiyacını karşılar,
  • Kaza sonrası kan kayıplarına yardımcı olur,
  • Anemi, kanser ve talasemi gibi düzenli kan transfüzyonu gerektiren hastalara destek olur.

Sürekli Kan Bağışı: Toplumsal Bir Görev

Sürekli kan bağışı, toplumsal bir sorumluluktur ve ülke genelinde kan ihtiyacının karşılanmasını ve sürdürülebilirliğini sağlar. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaç” prensibi doğrultusunda AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Kızılay ile iş birliği yaparak kan bağışının önemini vurgulamak ve vatandaşları kan bağışına teşvik etmek amacıyla AK Parti Genel Merkezi ve 81 ilde eş zamanlı olarak kan bağışı kampanyası başlattı.