var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kodla Bakalım Programı Tamamlandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK Akademi) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Kodla Bakalım” programı kapsamında oyun geliştirme süreçlerini kapsayan çevrim içi ve yüz yüze eğitimler tamamlandı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı,

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK Akademi) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Kodla Bakalım” programı kapsamında oyun geliştirme süreçlerini kapsayan çevrim içi ve yüz yüze eğitimler tamamlandı.

Toplamda 428 başvurunun olduğu programı başarı ile tamamlayan 16 genç, sertifikalarını BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öztürk’ten teslim aldı.

Sertifika teslim töreninde genç öğrencilerle sohbet eden Güler; “Oyun teknolojileri günümüzde özellikle genç kuşağın ilgi ile takip ettiği bir alan. Dolayısıyla bu teknolojilerin geliştirilme sürecinde de gençlerimizin işin içerisinde olması son derece önemli. Bizim Bölgemiz içerisinde de bu alanda ciddi bir potansiyel var, ekosistem oluşmaya başlamış durumda. Bizim hedefimiz de bu alana gerçekten yönlenmek isteyen hedef gruplara ulaşmak. Bu eğitim bizler için arama, keşfetme işlevi gördü. Bundan sonraki süreçte sizlerin geliştirecekleri oyunların ticarileştirilmesini sağlama noktasında mentörlük desteklerimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öztürk ise; “Öncelikle bu güzel çalışmayı ortaya koyan tüm paydaşlarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarıma heyecanlarını kaybetmemelerini tavsiye ediyorum çünkü azimle çalıştıkça muhakkak başarı gelir. Girişimcilik bir anlamda ortaya bir model koymak veya ortaya konulmuş bir modeli daha verimli olacak şekilde geliştirmektir. Bu anlamda ISUBÜ olarak bizler de genç girişimcilerimize destek olmak için her zaman buradayız.” sözlerini ifade etti.

Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerden Tunahan Karabulut; “Programdan üniversitemizin web sitesinden haberim oldu. Fırsatı değerlendirmeliyim diyerek hemen başvuruda bulundum. Çocukluğumdan beri bilgisayar oyunları ve oyun tasarımı ilgimi çekmişti. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için bu alanda uzmanlaşmak üzere atölyeye kayıt yaptırdım. Önümüzdeki süreçte de buradan elde ettiğim bilgilerin üzerine farklı kazanımlar ekleyerek kendimi geliştirmek istiyorum” diyerek düşüncelerini paylaştı.

BAKA Sosyal Sektörler Birim Başkanı Dr. Emir Olcay Sayın programa dair; “Kodla Bakalım Programı özellikle üniversite gençlerinin mobil oyun kodlama becerilerini geliştirmek üzere ajansımız, BTK AKADEMİ ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğinde geliştirilmiş bir programdır. Bu program kapsamında ocak ayından bu yana 428 öğrencimiz programa kayıt yaptırmış olup; BTK Akdemi tarafından yapılan sınavda başarılı olan 16 öğrencimiz ile yüz yüze eğitimlere devam ediyoruz. Bu kapsamda program mentörlerimiz Sebahattin Soylu ve Doç. Dr. Ebru Yılmaz İnce koordinasyonunda iki günlük toplamda 16 saat süren “2D Oyun Geliştirme” eğitimimizi tamamlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde bu eğitim grubumuzla daha ileri girişimcilik ve hızlandırma eğitimleriyle devam etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.