Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

”Selahattin Demirtaş’a Selam Olsun” Demek Ne Anlama Geliyor? İşte Ayrıntılar…

CHP Isparta İl Başkanı

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol Ankara’dan, CHP 38. Olağan Kurultay’ından döner dönmez ilk kez Tv 32’ye konuştu. Ayrıca Şenol, Kurultay’ın ayrıntılarıyla Gül Şehre döndü.

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, 38. CHP olağan Kurultayı’na ortamın duygu ve ambiyansından bahsetmekle başladı.

Şenol, “Kurultayımız son zamanlarda yapılan kurultayların aksine gerçekten heyecanlıydı. İnsanların katılımı çok büyüktü ve güvenlik görevlileri talimat almışçasına biz değişimcilerin girişlerinde büyük baskılar yaptılar. Buna rağmen insanlardaki heyecan ve irade aynı büyüklükteydi. ” Açıklamasında bulundu.

“Psikolojik Bir Savaş Vardı”

“Genel Başkanlık seçim sürecinin heyecanı artık Cumartesi günü en üst seviyeye çıkmıştı. Görüntüde mevcut genel başkanı ve Özgür Özel’i destekleyen gruplar dengeli gibi görünüyordu fakat, Ankara il örgütü ve Çankaya Belediyesi’nin bunu organize ettiği çok belliydi. Her dönemde oluyor bu zaten. Tabi psikolojik bir savaş da vardı iki aday ve destekçileri açısından. Bir örnek vermek gerekirse bu duruma şunu söyleyebilirim, Kurultay’a girişte Kılıçdaroğlu ve Özel’in giriş anlarında iki farklı müzikle ayrı ayrı giriş yapacaklardı. Lakin Özel’in giriş müziği çok geç çalındı, Kılıçdaroğlu’nun ki oldukça uzun tutuldu. Bunun bilerek yapıldığını söyleyebilirim.” Diye konuştu.

“Parti Kimsenin Tapulu Malı Değil”

“Karşılıklı sloganların atılması bu tür durumlarda oldukça doğaldır ama ne var ki bazı konuşmacıların sözleri ortamı oldukça gerdi. Örneğin Urfa Milletvekili Mahmut Tanal…  Eleştiri yapılabilir ama bu durumda yermeye gerek yoktu. Parti kimsenin tapulu malı değil! Sonuç itibari ile demokratik bir yarış söz konusuydu, kaptı kaçtı olayı değildi.” Diyerek durumu ifade etti.

“Sokaklarda Çok Farklı Bir Görüntü Hakimdi”

“Seçimin ilk günü seyirciler dahil çok kalabalık bir ortamın içerisindeydik ve 50’den fazla konuşmacı vardı. Akşam 19.00’da başlayan oy kullanma süreci sabaha karşı 04.00 sıralarına değin sürdü. O vakte kadar kalabalıklığını hafifte olsa yitirmesine rağmen sokaklarda yürüyen, evlerine, otellerine gitmekle meşgul olan insanlarla doluydu. Kısacası sokaklarda gün boyu çok farklı bir görüntü hakimdi.” Dedi.

“Özel, Birleştirici Bir Konuşma Yaptı”

“Genel Başkanlık seçimi bittikten sonra Sayın Özgür Özel, “ben 81 il başkanıyla birlikte buradan çıkıyorum” diyerek birleştirici bir konuşma yaptı. Kemal Bey’e iltifatlar yağdırırken eski genel başkanlarımızı da anmayı ihmal etmedi. ” Dedi.

“Parti Meclisi Adayımız Olarak Yalım Halıcı ve Canan Taşer’i Önerdim”

Pazar günü yapılan kahvaltı toplantımızda ise Parti Meclisi adayımızı Yalım Halıcı adına kullanırken ek bir liste alımı olursa da Canan Taşer’i önerdim. Isparta küçük bir şehir olmasına rağmen tamı tamına iki meclis üyesi adayımızı 52 kişilik anahtar listeye sokmuş olduk onu başardık. ” Açıklamalarında bulundu.

TV 32 Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Abdo Uçucu’nun “Seçim bittikten hemen sonra Özgür Özel’e tepkiler geldi. İki genel başkan adayının da Selahattin Demirtaş’a ve tutuklu gazetecilere selam göndermeleri bazı insanlarda “ikisi de aynı” yorumlarına sebep oldu. Siz bu konuyla ilgili ne söylemek istersiniz?” Sorusuna karşılık Vedat Şenol, “Öncelikle insan hakları ve demokrasi bir bütündür. Yargıya verilen talimatlarla yapılan uygulamalar demokratik değildir ve insan haklarına aykırıdır. Selahattin Demirtaş’tan önce gazetecileri konuşmak gerekirse eğer Osman Kavala bir gazeteci değil ama bir zamanlar Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden biriydi… CHP’li ve solcu biri değildi bir kere. Lakin gerçek şu ki Osman Kavala insan hakları aktivisti ve eşi de Milliyetçi Ünlü Tarık Buğra’nın da kızıdır bunu da bilelim. Kısacası görüşler değildir bizi ilgilendiren ama şöyle bir haksızlık var ki mahkemeden taraflarına beraat kararı çıkmasına karşın içerde tutuluyorlar.  bu adil değil elbette ve aynı durum Demirtaş için de geçerlidir. Adalet herkes için eşit olmalı, çifte standart uygulanamaz adalette.” Açıklamalarında bulundu.

TV 32 Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Abdo Uçucu’nun “kurultay bittiğine göre artık yerel seçimlere odaklanacaksınız. Parti Meclisi’nde iki üyenizin olması ve aynı zamanda bir Milletvekilinizin olması CHP’nin Isparta’daki yerel seçimlerde elini güçlendirir mi veya Isparta’yı nasıl bir pozisyona getirecektir?” Sorusuna Vedat Şenol Şöyle açıklık getirdi, “Kesinlikle bu durum Isparta’daki CHP’yi ve CHP’deki Isparta’yı güçlendirecektir. ” Diye ifade etti.

Röportajın Tamamını İzleyebilirsiniz.

 

HAZIRLAYANLAR: Abdo UÇUCU – Hilal ARSLAN