var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

METİN KÜLÜNK’TEN ESKİ REKTÖR ÇARIKÇI HAKKINDA ÇARPICI İDDİALAR!

Eski Ak Parti Milletvekili

Eski Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü İlker Hüseyin Çarıkçı hakkında şok iddialarda bulundu. Külünk, Twitterdan yaptığı paylaşımda SDÜ Eski Rektörü İlker Hüseyin Çarıkçı’ya 7 soru sordu.

Metin Külünk yaptığı paylaşımda;

‘’ 1) Hakkında FETÖ üyeliğinden mahkumiyet kararı verilen Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Hasan İBİCİOĞLU’nun; SDÜ Rektörü olarak göreve başlamasından yaklaşık bir ay sonra, o dönemde Doçent olmanıza rağmen, 08.06.2011 tarihinden – görev süresinin sonuna kadar akademik ve idari insan kaynaklarından sorumlu Rektör Danışmanı olarak görevlendirildiğiniz, bu görevinizden dolayı Rektörlüğün 20.03.2015 tarihli ve 5526 sayılı yazısı ile Hasan İBİCİOĞLU tarafından şahsınıza teşekkür edildiği ve bu konuda 23.03.2015 tarihinde bazı mahalli gazetelerde haber yapıldığı halde, bu belgeyi kabul etmediğinize ve Rektörlüğe iade ettiğinize dair herhangi bir girişiminiz oldu mu? Bu hususta sosyal medya hesabınızdan veya basın yoluyla herhangi bir açıklamanız oldu mu?

2) Bir rektörün, yaklaşan rektörlük seçimlerinde kendisine rakip olarak rektör adayı olan bir çalışanına, hayatın olağan akışına aykırı olarak, teşekkür belgesi vermesi ve bunu basında haber yaptırması konusunda ne dersiniz?

3) Hasan İBİCİOĞLU tarafından 2012 yılı başında, profesör olarak atanma sürenizi doldurur doldurmaz, profesör kadrosuna atanmanız, profesör olarak atanmanızdan hemen sonra da uzmanlık alanınızla doğrudan ilgili olmayan İletişim Fakültesine Dekan olarak atanmanızın sağlanmasına ne dersiniz?

4) Fetö’nün Arnavutluk’taki Bedir Üniversite’sinde 09.03.2012 tarihinde düzenlenen ve FETÖ’nün Silahlı Kuvvetler İmamı ve FETÖ Firarisi Adil ÖKSÜZ’ün de katıldığı Dinlerarası Diyalog Toplantısına Süleyman Demirel Üniversite’nden katılan ve sunum yapan; Vahdettin AYDIN, Haluk SONGUR ve Muharrem GÜRKAYNAK hakkında SDÜ Rektörü olarak görev yaptığınız dönemde FETÖ ile iltisak ve irtibat iddiası bakımından herhangi bir işlem başlattınız mı?

milliyet.com.tr/amp/gundem/adi

ahaber.com.tr/gundem/2016/11,

timeturk.com/oksuz-un-dinle

5) Fetö’nün Arnavutluk’taki Bedir Üniversite’sinde 09.03.2012 tarihinde düzenlenen Dinlerarası Diyalog Toplantısına katılan Vahdettin AYDIN’ı rektörlük döneminizde yaklaşık 8 yıl boyunca SDÜ Genel Sekreter Vekili olarak görevlendirdiğiniz iddia edilmektedir. Ne dersiniz?

6) Fetö’nün Arnavutluk’taki Bedir Üniversite’sinde 09.03.2012 tarihinde düzenlenen Dinlerarası Diyalog Toplantısına katılan ve ayrıca FETÖ’nün Arnavutluk’taki bir başka Üniversitesi EPOKA’da misafir öğretim üyesi olarak 2 yıl civarında görev yapan Muharrem GÜRKAYNAK’ı Isparta Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak daha sonra da Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak görevlendirmek suretiyle Gezi Eylemlerini destekleyen Enstitü yayınlarını ört bas ettirdiğiniz iddia edilmektedir. Ne dersiniz?

7) Fetö’nün Arnavutluk’taki Bedir Üniversite’sinde 09.03.2012 tarihinde düzenlenen Dinlerarası Diyalog Toplantısına katılan Haluk SONGUR’un önce İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak daha sonra da Hukuk Fakültesi Dekanı olarak atanmasını sağladığınız, ayrıca SDÜ Dış İlişkiler Koordinatörü olarak görevlendirdiğiniz adı geçenin, Mevlana Programı çerçevesinde, öğrencilerin FETÖ’nün yurt dışındaki üniversitelerine gönderilmesini ve SDÜ’de İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak çalıştığı dönemde Dinlerarası Diyalog’un İlahiyat Fakültesinde ders olarak okutulmasını sağladığı iddia edilmektedir. Ne dersiniz? Bu iddialara ilişkin bir cevabınız var mıdır?’’ ifadelerine yer verdi.

İlker Hüseyin Çarıkçı tarafından ise Metin Külünk’ün iddialarına her hangi bir yanıt henüz gelmedi.