var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİLLETVEKİLİ HALICI’DAN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL BASIN AÇIKLAMASI

CHP Isparta Milletvekili Hikmet

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Cumhuriyetin 100. Yılı vesilesiyle yaptığı basın açıklaması:

 

“Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz…

 

Bir milletin esaretten kurtulup önce saltanata sonra da bütün Dünyaya egemenliğini ilan etmesinin adıdır Cumhuriyet.

 

Cumhuriyet; sadece bir rejim adı değil, aynı zamanda kadın erkek eşitliği, Laik eğitim, bilim toplumu, sanayileşme, demokrasi, tarımda kalkınma, onurlu dış politika, hukukun üstünlüğü, bireyin katılımı, özgür üniversite ve eşitlik demektir. Türkiye, Kurtuluş Savaşı’yla işgalcilerden ve sömürüden; Cumhuriyet’le de karanlıktan kurtulmuştur.

 

Cumhuriyetimizi anmak için iktidarın resmi kutlamalarına ihtiyacımız yok. Halk, kendi rejimini kutlamakta ve değerini her geçen gün daha da fazla anlamaktadır.

 

Başta gençler olmak üzere bütün yurtsever vatandaşlarımızla Cumhuriyetimizin 100. Yılına giriyoruz. Atatürk’ü sadece anma değil; anlama ve onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için en hızlı şekilde harekete geçme dönemindeyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu tek adam rejimi, yargının yok edilmesi, özgürlüklerin kaldırılması, sığınmacı adı altında yaşanan işgal, kadınlara yönelik saldırılar ve Laikliğin hedef alınması Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerin karanlık adımlarıdır. Ancak biz gücümüzü başta Atatürk olmak üzere Cumhuriyet fikrinden, idealinden ve halkın kendisinden almaktayız. Sakın korkmayın, karamsarlığa kapılmayın; biz kazanacağız…

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 100. Yılını en güçlü ve kararlı duygularımla kutluyor; bütün yurttaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”