var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OPTİMİST TÜRKİYE TAKIM ŞAMPİYONASI, FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUĞU İLE SONUÇLANDI

Isparta’nın Eğirdir İlçesi Optimist
Isparta’nın Eğirdir İlçesi Optimist Türkiye
Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.
Triatlon yarışları gibi bir sürü müsabakalara ev sahipliği yapan Eğirdir, Optimist Türkiye Takım Şampiyonası yarışından da yüz akıyla çıkmasını bildi. 16-20 Ağustos 2023 tarihinde Eğirdir’in ev sahipliği yaptığı Optimist Türkiye Şampiyonası sporseverlerin yanında İlçe halkının da takibi, ilgisi ile müsabakalar dört gün boyunca keyifle izlendi. Yedi renkli güzel göl adeta kelebeklerin dolaşması görüntüsü ile ayrı bir güzellikle seyir keyfi verdi. Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Eğirdir Belediyesi koordinasyonuyla başarılı bir şekilde sonuçlanan şampiyona, genelde deniz sporunu olarak bilinen yelkenin iç sularda da yapılabileceğini bu organizasyonla kanıtlamış ve daha büyük yarışlara aday ilçe olduğunu gösterdi.
Bu yarışın sponsoru olan Eğirdir İlçesinin tanınmış firmalarından GÜLBUDAK GIDA SOĞUTMA TEKSTİL İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ yarışma sporcularına, antrenörlere, hakemlere daha güzel imkanlar sunarak yarışı daha da güzelleştirdi ve aynı zamanda imkanı olan işletmelere, spora destek olunması gerektiği vurgusunu yaparak örnek oldu.
İl Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Danayiyen; ‘Eğirdir güzellikler ilçesi, Belediye başkanım ve Eğirdir’in tamamının desteğiyle özellikle yaz aylarında sürekli faaliyetlerin olduğu bir ilçemiz. İnşallah bundan sonra yapacağımız faaliyetler de de bu güzelliklere güzellik katacağız. Maddi ve manevi desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Eğirdir Kaymakamımız ve Eğirdir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Hocalarımıza, gençlerimize, hakemlerimize çok teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi gençlerimize şunu söylüyorum, üzerinizde farklı kulüplerin farklı takımların formaları var. Hedefiniz her zaman kırmızı beyaz forma bayrağı her zaman en yüksekte dalgalandırmak için hedefinizi büyük tutun, her zaman milli takımın sporcusu olmak için çalışın hedefiniz bu olsun.’ İfadelerini kullandı.