var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞARKİKARAAĞAÇ’TAKİ SEL BASKININDA
1 GÜN SONRA ACI MANZARA ORTAYA ÇIKTI

Şarkikaraağaç ilçesinde dün akşam

Şarkikaraağaç ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonrası sel oluştu. Sel dolayısıyla Çarıksaraylar’da birçok evi su bastı. Vatandaşlar bir yandan suyu tahliye etmeye çalışırken, acı manzara 1 gün sonra ortaya çıktı.

İlçede 08 Eylül Cuma günü akşam saatlerinde başlayan sağana yağış kısa sürede etkisini artırdı. Yağışlar sonrasında Şarkikaraağaç ilçe merkezi ve Çarıksaraylar Kasabası sele teslim oldu. Aşırı yağış sonrasında Çarıksaraylar’da bazı evleri su bastı. Caddelerdeki kaldırım taşlarını söken sel suları birçok kerpiç evin duvarlarını da yıktı. Aşırı yağış sonrasında tarım arazileri ve bahçelerde zarar gördü. Bu arada aşırı yağış ilçe merkezinde de etkili oldu. Logar kapaklarının tıkalı olması nedeni ile yağmur suları ilçe merkezide işyerlerine kadar girdi. Araçların bile zor hareket ettiği ilçede kısa süreli yağmur etkili oldu.

1 GÜN SONRA ACI MANZARA

Yağışın ardından bugün sular çekilince acı manzara ortaya çıktı. Yollar delik deşik olurken, evlerde ise halen daha su tahliyeleri devam etti. Belediye ekipleri ise yollarda su tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

İŞTE O YAĞIŞIN ARDINDAN İLÇEDEN MANZARA