var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ Çocuk Üniversitesi: Bilim, Teknoloji ve Yaratıcılıkla Dolu Bir Yaz

Süleyman Demirel Üniversitesi, çocukların ve gençlerin yaz tatilinde daha kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak, bilime, teknolojiye olan ilgilerini artırmak, sanatın ve sporun eğlenceli yönleriyle tanıştırmak amacıyla “SDÜ Çocuk Üniversitesi” Projesini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında 6-15 yaş aralığındaki SDÜ personelinin çocuklarına yönelik yaz okulu düzenleniyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi, çocukların

Süleyman Demirel Üniversitesi, çocukların ve gençlerin yaz tatilinde daha kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak, bilime, teknolojiye olan ilgilerini artırmak, sanatın ve sporun eğlenceli yönleriyle tanıştırmak amacıyla “SDÜ Çocuk Üniversitesi” Projesini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında 6-15 yaş aralığındaki SDÜ personelinin çocuklarına yönelik yaz okulu düzenleniyor. Öğrenciler, üniversitenin tüm fiziki ve alt yapısını kullanma imkanı bulacak ve farklı birimlerde sportif, sanatsal ve bilimsel etkinliklerle uygulayarak, yaşayarak ve eğlenerek bilimsel ve eleştirel düşünme, sorun çözme gibi temel beceriler kazanacak. Eğitim programı, ebrudan yaratıcı yazarlığa, astronomiden felsefeye, basketboldan cimnastiğe kadar 15 farklı ders içeriği içeriyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen “SDÜ Çocuk Üniversitesi” Projesi, 6-15 yaş aralığındaki SDÜ personelinin çocuklarına yönelik yaz okulu düzenlemeyi amaçlıyor. Bu yaz okulu, üniversitenin tüm fiziki ve alt yapısını kullanma imkanı sunuyor ve ebrudan yaratıcı yazarlığa, astronomiden felsefeye, basketboldan cimnastiğe kadar 15 farklı ders içeriği içeriyor. Dört dönemde gerçekleştirilecek olan bu yaz okulu, 1-12 Temmuz, 16-26 Temmuz, 29 Temmuz-9 Ağustos ve 12-23 Ağustos 2024 tarihlerinde düzenlenecek .