var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ İletişim Fakültesi’nden İlkokul Çocuklarına Çevre Bilinci Aşılama Projesi

SDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri ilkokul öğrencilerine çevre bilinci kazandırmayı amaçladıkları “Yeşil Yarınlar” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi

SDÜ İletişim Fakültesi Halkla

SDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri “Yeşil Yarınlar”  sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre bilincini aşılamak için ilkokul çocukları ile buluştu.

SDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri ilkokul öğrencilerine çevre bilinci kazandırmayı amaçladıkları “Yeşil Yarınlar” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Çevre bilinci olan bireyleri yetiştirmenin öneminin farkına varan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Şeyda Nur Akbaş, Mehmet Durkal, Seda Özari, Merve Acar, Şerife Şeyma Uçtu, Nazlı Furat ve Arda Orhun Canavar ilkokul çocukları ile bir araya geldi. Proje kapsamında 3 Mayıs Cuma günü Atatürk ilkokulunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Sınıflarda çevre bilinci ile ilgili sunum yapılması sonrasında çim adam yapımı, bez çanta boyama, geri dönüşüm malzemelerinden kuş evi yapımı ve fidan dikimi gibi etkinliklerle proje tamamlandı.

Projede yer alan öğrenciler, “Hayata geçirdiğimiz bu proje ile çocukların geleceği olan doğaya karşı daha sağduyulu bir şekilde yaklaşmalarını amaçladık. Yaşanabilir, temiz ve yeşil yarınlar için çevre bilincinin önemine dikkat çekmek istedik.” diyerek düşüncelerini ifade ettiler.