Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ Sağlık Yönetimi Bölümünden “İlham Veren Düşünürler” Farkındalığı

İİBF Sağlık Yönetimi Bölümü

İİBF Sağlık Yönetimi Bölümü koridorunda yer alan poster çalışmalarında; sağlık ve tıp alanında yaptıkları çalışmalar ile sağlık yönetimi için de ilham kaynağı olan başta Ibn Sînâ, Selma J. Mushkin, Hipokrat, Talcott Parsons, Ivan Illich, Henry Mintzberg gibi isimler olmak üzere 22 önemli düşünürün fotoğraflarıyla beraber bilgileri yer alıyor.

Çalışma hakkında bilgi veren SDÜ Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ramazan Erdem, “Bölümümüzle ilgili bize ilham verecek 22 düşünürün kısa biyografilerini ve sağlık yönetimi alanı için yaptıkları katkıları içeren posterler hazırladık ve bunları bölüm koridoruna astık. Öğrenciler, öğretim elemanları veya Sağlık Yönetimi Bölümü koridorundan geçen herkesin alanımızla ilgili düşünürleri tanımalarını istedik. Ayrıca kendimiz, bölüm hocalarımız için de düşünürlerin orada durması düşünce dünyamızı zenginleştiriyor, bizi daha derinlikli bilimsel çalışmalar yapmaya motive ediyor. Düşünün, koridora çıkıyorsunuz Farabi, İbni Sina, Max Weber, Nusret Fişek gibi isimleri görüyorsunuz.” dedi.

Ayrıca Prof. Dr. Erdem şunları söyledi: “Üniversitemizin “İlham veren üniversite” mottosundan yola çıkarak Bölümümüzün de ilham veren bir bölüm olmasını istedik. İlham vermek için ilham almak gerekiyor. Burada yer alan düşünürler de ilham veren şahsiyetler. Bu kapsamda hem Antik Yunan’dan Türk-İslam düşüncesine, modern çağdan günümüze uzanan çizgide sağlık yönetimi alanı için ilham kaynağı olabilecek düşünürler koridorumuzda yer almaktadır.”açıklamalarında bulundu