var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehir Merkezinde Bulunan Otobüs Hatlarına Çözüm Getirilmeli

kent merkezinde otobüs duraklarının uygunsuz yerlerde olması ve çift park yapan otobüsler, trafik akışını aksatıyor ve trafiğin kilitlenmesine neden oluyor.

kent merkezinde otobüs duraklarının

Isparta ‘da son yıllarda artan nüfus ve araç sayısı, kentte trafik sorunlarının yaşanmasına neden olmuştur. Trafik sorunlarının oluşmasında ki en büyük sebepler ise ;

İş saatlerinde ve okul çıkışlarında trafik yoğunluğu yaşanmasıdır. Ana caddelerde ve kavşaklarda sıkışıklık sık görülen bir durumdur.

Kentin büyümesiyle birlikte yol altyapısı yetersiz kalmıştır. Yeni yolların açılması ve mevcut yolların genişletilmesi gerekmektedir.

Toplu taşıma araçlarının yetersiz olması, bireysel araç kullanımını artırmaktadır. Daha fazla otobüs ve dolmuş hattı oluşturulmalıdır.

Bu sorunların çözümü için yerel yönetimler, trafik uzmanları ve sivil toplum kuruluşları işbirliği yapması gerekmektedir. Trafik akışını düzenlemek, alternatif ulaşım yöntemlerini teşvik etmek ve altyapıyı güçlendirmek, Isparta’nın trafik sorunlarını çözmeye yardımcı olacaktır. Ancak kent merkezinde otobüs duraklarının uygunsuz yerlerde olması ve çift park yapan otobüsler, trafik akışını aksatıyor ve trafiğin kilitlenmesine neden oluyor.

Takipçimiz tarafından çekilen fotoğrafta, otobüslerin trafiği nasıl tıkadığı açıkça görülüyor.