var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Baki Koçak Kütüphanesi Açıldı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Bitlis’in Tatvan ilçesi Anadere köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 1 Haziran 2021 tarihinde şehit edilen Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın adına Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Şehit Baki Koçak Kütüphanesi’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başkan Başdeğirmen, “Şehitlerimiz hepimizin kalbinde, gönlünde her zaman yer alıyor. Ülkemizin tek çakılını dahi düşmana bırakmamak için bayrağımız için ezanımız için toprağımız için kendini feda eden Şehit Baki Koçak gibi yiğitler unutulmaz” dedi.

Bitlis’in Tatvan ilçesi Anadere köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 1 Haziran 2021 tarihinde şehit edilen Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın aziz hatırası adına eşi Rabia Burçin Koçak’ın matematik öğretmenliği yaptığı Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Şehit Baki Koçak Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Eğirdir Cumhuriyet Savcısı Nusret Baler, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek, askeri erkan, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nilgün Özdemir, Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak’ı rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Şehit Eşi Matematik Öğretmeni Rabia Burçin Koçak, kütüphanede emeği geçen herkese teşekkür etti. Asker eşi olmanın zorluklarını anlatan Koçak, konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Koçak, “Asker eşi olmak tam manasıyla adanmışlık, bir fedakarlık timsali olsa gerek. Çünkü bizler asker eşi olarak aynı zamanda eşimizin rütbesini, görevini, makamını her şeyini temsil etmekle mükellefiz. Elimizden geldiği, alın terini döktüğü kadarıyla kan ve göz yaşıyla yoğrulan bu vatan için gerçekten emeğimizi sonuna kadar gururla taşımak durumundayız. Sevdiğimiz insanın sık sık göreve gidişi bizler için ne kadar zor olsa dahi bu konuda muktedir olduğumuz kadar aynı zamanda en önemli günlerde bile yalnız kaldığımızı biliyoruz ve ona göre yaşıyoruz. Yaşantımızı buna göre dizayn etmek durumundayız. Bazen öyle anlar oluyor ki, bir gün gelmeyeceğini bile bile onu göreve göndermek zorunda kalıyoruz. Bayrağımız dalgalansın diye, vatanımız, bayrağımız bölünmesin diye onun her daim yanında durmak zorunda kalıyoruz. O bir gün aramızdan ayrılıyor olsa dahi her zaman onun gururuyla, şerefiyle, haysiyetiyle, onuruyla dimdik ayakta duruyor ve onun adını yaşatmak için uğraşıyoruz. Biz şehit eşleri olarak bunun bilincinde ve idrakında olarak yaşamak durumundayız. Ahirette de onunla birlikte olacağımızdan eminim ve onun için yaşamak durumunda olduğumu biliyorum ve farkındayım. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.