var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıcaklıklarda Zirve Görülecek ”Dışarı Çıkmayın” Uyarısı

Haziran ayına girmemiz ile birlikte meteoroloji genel müdürlüğü tarafından art arda sıcaklık uyarısı haberleri yayınlandı.

Haziran ayına girmemiz ile

Haziran ayıyla birlikte, Türkiye sıcak yaz günlerine adım attı. Afrika’dan esen sıcak rüzgarlarla ısınan ülkede, 1 Haziran Cumartesi günü termometreler 40 dereceyi bulacak. Meteoroloji yetkilileri, halkı bu yüksek sıcaklıklara karşı uyardı ve önlem almaları konusunda uyarıda bulundu.

Uzun bir dönemdir yağışlı ve serin hava etkiliyordu Türkiye’yi. Ancak, 1 Haziran Cumartesi itibarıyla yaz mevsimi resmen başladı. Bu tarihle birlikte, birçok şehir Afrika’dan gelen sıcaklık dalgasıyla uyandı. Meteoroloji, resmi internet sitesinde bu yüksek sıcaklıklara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten bir uyarı yayımladı.

10 DERECE ARTACAK

Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonunda Yurdumuzun batı kesimlerinden başlayarak artacağı, hafta ortasına kadar Yurdumuzun batı, iç ve güney kesimlerinde 6 ila 10 derece, Karadeniz sahil kesiminde ise 3 ila 6 derece mevsim normalleri üzerine çıkması beklenmektedir.