Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sorumlusu Kim ?

Halk Ekmek Fabrikaları uygun

Halk Ekmek Fabrikaları uygun fiyatlı ve sağlıklı ekmek ihtiyacını karşılamaya devam eden bir tesistir. Yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığı nedeniyle Halk Ekmek’in var olması oldukça önemli bir noktadır.  Ayrıca Halk ekmekte satılan ürünlerin fiyatları normal fırında satılan ürünlerin fiyatından daha düşüktür.

Isparta’da ise yıllarca kapalı kalan Halk Ekmek Fabrikası 2005 yılında dönemin belediye Başkanı Hasan Balaman’ın talimatıyla yeniden açılmış ve şehrin çeşitli noktalarında vatandaşların Belediye Güvencesiyle ucuz ekmek yemesi için satış büfeleri oluşturulmuştu.  Peki daha sonra ne oldu da Halk Ekmek yeniden kaldırıldı ve fabrika sarhoşlara mesken oldu?

Bizde bu soruyu merak ettik ve Isparta’lı vatandaşlarımıza sosyal Medya hesabımızdan ” Neden Halk Ekmek Yok” diye anket yaptık.  Anketimizin seçenekleri ise şu şekildeydi ; ” Ekmek Fiyatları Uygun” , “Geçim Standardı Yüksek ” , “Rant Yüzünden” ve ” Oda Baskısı Yüzünden” .  Isparta’da Halk Ekmek’in olmamasının sebebi yapılan oylamalarda “Oda Baskısı Yüzünden ”  seçeneği tercih edildi.

Peki sizin cevabınız nedir? Isparta’da Neden Halk Ekmek yok ?