Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sporcu Sağlığı” SDÜ’de Konuşuldu

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Sporcu Sağlığı Çalıştayı” düzenlendi.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Sporcu Sağlığı Çalıştayı” düzenlendi. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya, SDÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilgün Şenol, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Sabriye Ercan, Doç. Dr. Mehtap Savran, akademik, idari personel, öğrenciler, milli sporcular, milli paralimpik sporcular, Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Isparta İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çalıştayın açış konuşmasını yapan Doç. Dr. Sabriye Ercan, spor ve sporcu sağlığının önemine değindi. “Isparta’da Spora ve Spor Yaralanmalarına Genel Bakı” ve “Spor Yaralanmalarının Önlenmesi ve Tedavisi için Eylem Planı’’ konularının ele alındığı çalıştayda, sorunlar ve ortak çözüm noktaları konusunda paydaşların görüşleri alındı.

Çalıştayda, üniversite sporcularının milli ve paralimpik milli sporcularının karşılaştığı problemler, sporculara sezon öncesi performans testleri yapılması ve sporcuların takipleri, sporcuların yaralanma öncesi ve sonrasında paydaşlarca yapılabilecekler, sporcu ve antrenörlere “Sporda sağlık konusunda dikkat edilmesi gerekenler” içerikli eğitim düzenlenmesi, Isparta’da spora katılım konusunda halkı ve üniversite öğrencilerini teşvik edici aktivitelerin planlanması konuları konuşuldu.