var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TBMM’de İtibar Vurgusu: CHP’li Halıcı’dan Atatürk Devrimleri Mesajı

TBMM Genel Kurulu’nda, fahiş fiyat artışları ve stokçulukla mücadele kapsamında cezaların artırılmasını öngören yasa teklifi kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu’nda, fahiş

TBMM Genel Kurulu’nda, fahiş fiyat artışları ve stokçulukla mücadele kapsamında cezaların artırılmasını öngören yasa teklifi kabul edildi.

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, itibarın tasarrufu konusunda hükümete eleştirilerde bulundu. Halıcı, “İtibar; halkın büyük bir çoğunluğunun yoksulluk ve açlık sınırı altında yaşamaması, emeklinin açlığa mahkum edilmemesi demektir,” dedi.

Halıcı, itibarın bağımsız ve onurlu bir Türkiye’den geçtiğini, anti emperyalizm ve Atatürk devrimlerine bağlılık olduğunu vurguladı. Ayrıca, kamuda tasarruf yapılırken, döviz geçiş garantili ihalelerin verilmemesi, çiftçinin desteklenmesi ve kamu kaynaklarının doğru kullanılması gerektiğini belirtti.

Halıcı, itibarın; sığınmacı politikaları, eğitimde ilerici reformlar, kadına şiddet ve çocuk istismarı ile mücadele, liyakat esaslı devlet yönetimi ve demokratik parlamenter sistemin güçlendirilmesi ile ölçülebileceğini ifade etti. Konuşmasında, itibarın aynı zamanda sosyal adalet, eşitlik, ifade özgürlüğü ve gençlerin iş sahibi olması gibi değerlerle de ilişkilendirilebileceğini söyledi.