var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüm Emekli ve Emekçiler Büyük Emekli Mitingine Davetli

CHP Isparta İl ve İlçe başkanlığı bugün saat 11:30’da Kaymakkapı meydanında Büyük Emekli Mitingine ilişkin basın açıklaması düzenledi.

CHP Isparta İl ve

CHP Isparta İl ve İlçe başkanlığı bugün saat 11:30’da Kaymakkapı meydanında Büyük Emekli Mitingine ilişkin basın açıklaması düzenledi.

CHP İl Başkanı Vedat Şenol 81 ilde eş zamanlı düzenlenecek olan bu mitin için tüm emeklileri mitinge davet etti.

Vedat Şenol yaptığı basın açıklamasında, “ 26 Mayıs sabaha karşı belediye önünden hareket edeceğimiz Ankara programına katılmak isteyenler il ve ilçe teşkilatına kayıt yaptırabilirler. Ispartadaki emekli arkadaşların mitinge katılmalarını rica ediyorum. Emeklilerin özlük haklarının iyileştirilmesi adına bu miting çok önemli. Hükümete karşı emeklinin gücü gösterilmeli. 16 milyon emeklinin sesini duyurmak ve haklı talebine destek olmak istiyoruz. Ekonomik krizin faturasını emekliye, memura, işçiye yüklemek isteyen iktidara karşıyız. 5 bin lira dul yetim maaşı ile geçinmeye çalışırken, 10 bin liraya ev kirası ödeyen Hülya teyzenin sesini duyurmak için meydanlardayız. Açım diyen emeklinin isyanını dile getirmek için aranızdayız. Sefalete mahkum edilen emeklilerin insanca yaşamaları sağlamak ve sesini duyurmak için alanlardayız. Emekli maaşını 10 bin liraya endekslediler, 2024 yılını emekli yılı ilan ettiler, yoksulluğu bile lüks hale getirdiler. Aylıkları günden güne buharlaşan emekliler bırakın et almayı, pazara bile çıkamaz hale geldiler. Avrupa’da emekli maaşları 1.500-2.000 Avro iken bizde 237 Avro, Alman emeklisi emekli aylığı ile beş yıldızlı otelde tatil yaparken, bizim emekli ancak otelin mutfağında bulaşık yıkayabiliyor. Hasan amca tatil yapmak istediğinde de Kredi Yurtlar kurumunun 8 kişilik odasını reva görüyor ve bununla övünüyorlar. Derin bir hayat pahalılığı ile baş başa bırakılan emekliler yoksulluğun kucağına itilmişlerdir. Emekli sosyal ölüme terk edilmiştir, emekliler lütuf değil hakkını istiyor, en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde olmalı, intibak yasası hayata geçirilmeli, onurlu yaşam hakça bölüşüm için tüm emeklileri 26 Mayıs Ankara Tandoğan’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.