var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turan Yazgan’ın Mirası, Atakan Yazgan

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Isparta Belediye Başkanı adayı Atakan Yazgan, amcası Turan Yazgan’ın mirasını farklı bir alanda devam ettiriyor.

Prof. Dr. Turan Yazgan, 1938 yılında Eğirdir’de doğmuş ve 22 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da vefat etmiş saygın bir Türk akademisyen ve yazardır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nı kurarak, Türk dünyası çocuklarının eğitimine önemli katkılarda bulunmuştur. Kendi alanında derin izler bırakan Yazgan, Türk toplumu ve bilim dünyası üzerinde kalıcı bir etki yaratmıştır.

Turan Yazgan’ın mirası, yeğeni Atakan Yazgan tarafından farklı bir alanda devam ettirilmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Isparta Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Atakan Yazgan, amcasının toplumsal kalkınma ve eğitime olan tutkusunu siyasete taşıyarak kent için pozitif değişiklikler yapmayı hedeflemektedir. Dinamik bir profil çizen Yazgan,özellikle yerel yönetimde şeffaflık, kalkınma ve sosyal projelere odaklanarak Isparta’nın yüzünü değiştirmeyi amaçlamaktadır.