var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Baruş açıkladı: İşte Isparta’daki göçmen sayısı

Isparta Valisi Aydın Baruş, Temmuz Ayı

Isparta Valisi Aydın Baruş, Temmuz Ayı Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı’nda 2024 yılı Temmuz ayı başı itibariyle kentte 13 Bin 619 kayıtlı yabancı olduğunu duyurdu.

Vali Baruş, açıklamasında; “İlimizde yaşayan yabancı sayısını her ay veriyoruz. Bu noktada 2024 Temmuz başı itibariyle uluslararası koruma kapsamında olan 3 Bin 526, ikamet izni alan 2 Bin 779, geçici koruma kapsamında olan 7 Bin 325 olmak üzere toplam 13 Bin 619 kayıtlı yabancı olduğunu söyleme durumundayız” dedi.

Isparta Valisi Aydın Baruş, 28 Mayıs tarihinden itibaren mobil göç noktası aracı ile kentte yabancıların kayıtlarına ilişkin kontrollerin yapıldığını söyledi.Ayrıca güvenlik güçleri tarafından arama ve kontrol noktalarında, durdurulan araçlarda ve sorgulanan şahısların da ikamet kaydının olup olmadığının kontrol edildiğini belirten Vali Baruş; “Düzensiz göçle mücadele konusu İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından ilimizi gönderilen mobil göç noktası aracı vasıtasıyla 28 Mayıs tarihinden itibaren ilimizde de mobil noktamızda yabancıların kayıtlarına ilişkin kontroller yapılmaktadır. Bunun haricinde tabi ki yine güvenlik güçlerimiz tarafından arama ve kontrol noktalarında, durdurulan araçlarda ve sorgulanan şahısların Türkiye’de oturma kaydının, ikamet kaydının olup olmadığı veya geçici koruma altındakilerdeyse onların kaydının, kimliğinin olup olmadığı mutlaka kontrol edilmektedir. Olmadığı tespit edilenler de göç idaresine teslim edilmekte, göç idaresi vasıtasıyla sınır dışı işlemleri gerçekleştirilmek üzere göç merkezlerine gönderilmektedir. Bunlara ilişkin belirttiğim gibi kayıtlı olup olmadığına ilişkin kontroller veya ikamet sürelerinin dolup dolmadığına ilişkin kontroller düzenli bir şekilde devam ettirilmektedir” dedi.