var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Baruş, LGS Birincisi Mustafa Arel Akol’u Tebrik Etti

Vali Aydın Baruş, 2024

Vali Aydın Baruş, 2024 LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye Cumhuriyeti Birinci Sınıf öğrencileri arasında yer alan Hızırbey Ortaokulu öğrencisi Mustafa Arel Akol’u makamında ağırlayarak tebrik etti. Akol, 500 tam puan alarak ailesine ve eğitim camiasına büyük bir gurur yaşattı. Vali Baruş, Akol’a hediye takdim etti ve Isparta için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Vali Baruş, konuşmasında Mustafa Arel’in büyük bir emek harcadığını ve ailesinin sınav hazırlık sürecinde önemli destekler verdiğini belirtti. Öğrencilerin başarısının aileleriyle iyi iletişim kurmalarına bağlı olduğunu vurguladı. Mustafa Arel’in sınav sürecine iyi hazırlandığını ve hedefine odaklandığını bilen Vali Baruş, okul yöneticilerine, müdürlere ve öğretmenlere teşekkür etti. Isparta’daki LGS sınav sonuçlarına bakıldığında Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde edildiğini söyledi ve gelecek yıllarda bu başarının daha da artacağını umduğunu ifade etti.
Vali Baruş, Mustafa Arel’in gelecekte önemli başarılara imza atacağına inandığını ve bu motivasyonla ülkemizin önemli bir bilim insanını kazanacağını dile getirdi. Akol, ilgisinden dolayı Vali Baruş’a teşekkür ederken, yapay zeka alanında bir meslek seçmek istediğini belirtti.

Görüşmede Akol’un annesi ve babası Seçil-Dr. Mehmet Evren Akol, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur ve Hızırbey Ortaokulu Müdürü Tevfik Akar da başarılı öğrencimizin yanında bulundular.