Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Baruş makamını Ecemsu Yıldız’a bıraktı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 104. açılış yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk

23 Nisan kutlama programı Vali Aydın Baruş’un, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur ve beraberindeki Büyük Başarı Koleji öğrencisi Ayşe Ebrar Çelik, Bahçeşehir Koleji öğrencisi Zeynep Onar, Halıkent Ortaokulu öğrencisi Defne Beliz Cömert, İTO Şehit Mustafa Gözütok Ortaokulu öğrencisi Abdullah Çınar Kayacan, Şehit Akif Altay İlkokulu öğrencisi Eylül Altınay, TED Isparta Koleji öğrencisi Ecemsu Yıldız ve Ülkü İlkokulu öğrencisi Beyza Özel’i makamında kabul etmesi ve öğrencilerin bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Yaptığı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıldönümünü büyük bir gururla idrak ettiklerini belirten Vali Baruş, sözlerine şöyle devam etti: “23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi hem Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmış hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini milli irade üzerine atmış bir kurum. 104. yıl dönümünde ayrıca yaşadığımız büyük bir sevinç daha var çünkü 23 Nisan günü Kurtuluş Savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk çocuklarımıza bayram olarak armağan etti. Ve bugün de Isparta’nın değişik okullarında öğrenim gören 7 evladımızı Valilik makamında ağırlıyoruz. Onların gözlerindeki ışıktan, yüzlerindeki sevinçten biz büyük bir ilham alıyoruz. Geleceğe dair umutlarımızı onlarla besliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği kendini iyi yetiştirecek olan bu gençlerimizde bu çocuklarımız da onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Onların da bugünün sevincini gözlerinde taşıdığını görmek bizleri ayrıca mutlu kılıyor. Gelecekte inşallah onlar Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişmiş birer mühendis, doktor, idareci hepsi başaralı insanlar olarak Türkiye’nin gelişmesine dünya ülkeleri arasındaki gurur duyacağımız yerini almasına katkı sunacaklar. Onları bir kez daha burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Ardından Vali Baruş makamını TED Isparta Koleji İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ecemsu Yıldız’a bıraktı. Vali Yıldız makama geçtikten sonra yaptığı açıklamada “Ben hem çocukların öğrenmesi hem de eğlenmesi için şeyler düşünüyorum. Mesela çocukların öğrenmesi için Davraz’a bir tane gözlem evi yaptırmayı, çocukların eğlenmesi için de bir tane aquapark yaptırmayı, onun içinde de böyle akvaryum olsun istiyorum balıklar hakkında bilgiler yazsın çocuklar hem öğrenip hem de eğelensin istiyorum” dedi.

Daha sonra öğrencilerle bol bol sohbet eden Vali Baruş konuk diğer öğrencilerin de talep ve önerilerini dinleyerek güzel istekleri için her birini ayrı ayrı tebrik etti.