Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarın hizmete açılması ile birlikte yarım asırdır Isparta’da hizmet veren şehirlerarası otogar kapatıldı. Dün ilk otobüs seferinin yapıldığı yeni otogarda bugün açılış töreni düzenlendi.

Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarın

Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarın hizmete açılması ile birlikte yarım asırdır Isparta’da hizmet veren şehirlerarası otogar kapatıldı. Dün ilk otobüs seferinin yapıldığı yeni otogarda bugün açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eski otogarın bulunduğu alana da yeraltı otopark, üzeri meydan ve kütüphane yapıyoruz” dedi.

1976 yılından bu yana ayrılıkların ve kavuşmaların adresi olan Bahçelievler Mahallesi’ndeki Isparta Şehirlerarası Otogarından dün son sefer yapıldı. Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarda dün hizmete açıldı ve ilk otobüs seferleri gerçekleştirildi. İlk seferlerin gerçekleştiği yeni otogarın bugün de resmi açılış töreni yapıldı.

Mehteran gösterisi ile başlayan törene Vali Aydın Baruş, AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Önder Topçu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, ITSO Başkanı Metin Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan otogar esnafından Musa Macit, Isparta’ya uzun yıllar hizmet verecek bir otogar kazandırıldığını söyledi. Macit, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yeni otogarın hizmete sunulması noktasında kendileriyle toplantı yaptığını ve istedikleri ve talepleri doğrultusunda otogarın bugün modern bir şekle getirildiğini söyledi. Macit, “Otogarımız istediğimiz şekliyle yapıldı. Isparta’mız çok güzel bir otogar kazandı. Buranın yapımı için başkanımız çok büyük bir özveri gösterdi. Buraya Çünür Mahallesinin de bir yaşam merkezi olarak bakıyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Ardından Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek tarafından Başkan Başdeğirmen’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eski otogarın şehrin ortasında kaldığını ifade etti. Hiçbir yatırım yarım kalmayacak yönünde verdikleri söz olduğunu ve bugün de yeni otogarın faaliyete sunulduğunu aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yarım kalan yatırımları tamamlayarak buraya kadar geldik ve yeni otogarı açmaktan son derece memnun olduk. Mevcut eski otogarımız şehrin içinde kaldı, trafikte zorlanılıyordu. Öncelikle yeni otogar alanımızı faaliyete geçirdik, buranın faaliyete geçirilmesine katkı sunan belediye meclisi üyelerime, personelime emek veren herkese teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Yeni otogarın hazırlanmadan önce hem otobüs işletmecileriyle hem de esnafla bir araya geldiklerini ve projenin kendilerinin istedikleri şekilde değiştirilerek hayata geçirildiğinden bahseden Başkan Başdeğirmen, “Esnafımızın istediği şekilde burayı düzenledik. Sonucunda da esnafımız memnun oldu. Herkes çok mutlu. Yaptığımız işin kabul görmesi çok önemli” derken, boşaltılan otogarın yeriyle ilgili de hayata geçirecekleri projeye ilişkin bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, boşalan otogar alanının bulunduğu bölgede yeraltı 3 katlı otopark ve üzerinde de 2 bin öğrencinin ders çalışabileceği bir kütüphane ile etkileşim merkezi yapılacağını açıkladı. Başdeğirmen, “Böcüzade Parkı ile birleştirerek toplam 86 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesi ve yaşam merkezi yapacağız. Vatandaşımızın rahat nefes alabileceği meydanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu dönemimizde Isparta’da 3-4 tane büyük meydan oluşacaktır. Otogar alanımızdaki otopark kısmı 30 bin metrekare, bu alanda da her türlü etkinliği yapma imkânımız olacaktır. Isparta’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.