var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKİYOR

Isparta CHP Milletvekili Yalım

Isparta CHP Milletvekili Yalım Halıcı ;”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan seçim öncesinde mülakat kaldırılacak vaadinde bulunmuştu. Şimdi ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere mülakat yapılacağını açıkladı.
21 yıldır kamu sınavlarında birinci olanlar dahi bu mülakatlarda elenmiş, liyakat yerine biat tercih edilmiş ve iş bilmez torpilliler haksız şekilde kamu kurumlarına yerleştirilmiştir. Kul hakkı diye meydanlarda gezenler kul hakkını hamutuyla yemekte bir beis görmemişlerdir.
Devlet gelenekleri ortadan kalkmış, yeteneksiz ve beceriksizler orduları yaratılmıştır. Hatta öyle ki karar yazmayı bile bilmeyen hakimlerin olduğu yargı dünyasında artık bilinen bir gerçek.
Eğitimde torpil ise bunun en uç örneği. Eğitimde torpil yapmak demek ülkenin geleceğine dinamit koymak demektir. Liyakatli eğitimcileri eleyerek, yandaşlık arayarak, partizanlık yaparak bu ülkenin çocuklarına en büyük kötülük yapılmaktadır.
KPSS’den 95 alıp atanamayan var! Çağdaş ve Laik eğitime olan düşmanlıklarını, içlerindeki kadroları mülakatla yerleştirerek uygulamak istiyorlar. Bu halka açılmış, ülkeye açılmış bir savaştır.
Cumhurbaşkanının dün söylediğini bugün unutması ya da tam tersini yapması artık gelenek oldu. Hiç değilse eğitimden ve eğitim kurumlarından bu kirli torpil konusunu kaldırın. Öğretmenlerimizin üzerinden ellerinizi çekin; hak eden eğitimcimiz öğrencileriyle biraraya gelsin. Bu yanlış karardan, bu hatalı mülakat kararından dönün.” ifadelerini kullandı