Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yahya Hakan Çelik’ten Hükümete Çağrı

Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı Yahya Hakan Çelik, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı ve hükümete çağrıda bulundu.

Türk Eğitim-Sen Isparta Şube

Çelik İfadelerinde; “Bayramları bayram yapan, birlik ve dayanışma içinde olmaktır. Millet olarak kardeşliğimiz, ortak gelecek idealimiz, bizi biz yapan değerlerimizi hatırlamalıyız ve onlara sahip çıkmalıyız.

Ramazan, dostluğun, kardeşliğin pekiştiği; birliğin, beraberliğin geliştiği; verilen nimetleri paylaşarak çoğaltma,  sıkıntılara destek olarak yok etme hikmetinin hayat bulduğu aydır. Arzumuz odur ki, bu aylarda milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik beraberliğimizin pekiştiği, felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünyadır.
Bayramlarımızda bolluk, bereket eksik olmamalıdır. Ancak enflasyonun yüzde 68’leri aşması, yapılan maaş zamlarının çok yetersiz kalması, çalışanlarımızın açlık sınırına mahkûm edilmesi bayramları buruk geçirmemize yol açmaktadır. Mutlu bayramlar hedefliyorsak, gün be gün artan enflasyona karşı memur ve emeklilerimiz korunmalı, çalışan ve emeklilerin alım güçleri artırılmalı, refah payı kalıcı hale getirilerek, enflasyon farkının da maaşlara aylık olarak yansıtılması sağlanmalıdır. Tüm bunlar hayata geçirildiği takdirde memurlarımız gerçek anlamda bayram yaşayabilecektir.

Bilindiği gibi devletimiz, yılda iki kez işçi, işçi ve memur emeklisine Bayram İkramiyesi ödemektedir. Ne yazık ki bu haktan mahrum kalan, yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır.  Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak diyoruz ki; epeydir gecikmiş olan memura bayram ikramiyesi artık hayata geçirilsin, kamu çalışanları da bayramı bayram tadında yaşasın. Hükümetimizden beklentimiz; bu bayramın, memurun Bayram İkramiyesi alamadığı son bayram olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Atatürk ve silah arkadaşları ve eşsiz yurdumuzun bağımsızlığı ve milletimizin bekası için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken; tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, duaların kabulü ile Bayramımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Mübarek bayram günlerinin ülkemizin daha güçlü geleceğine ve gönül coğrafyamızın huzuruna vesile olmasını en büyük arzumuzdur.” ifadelerini kullandı.