Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalvaç’a Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Gençlik ve Spor Bakanlığı
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yatırımları kapsamında Yalvaç’ta yapımı devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda sona gelindi.
Abacılar Mahallesi 301 ada 71 parsel üzerine yapılacak olan Yüzme Havuzu bu yaz tamamlanarak faaliyete geçecek. Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü ve Sportoto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’in
imzaladıkları protokol ile Yalvaç’a bu önemli spor yatırımının resmi adımlarını atmasının ardından yapımına başlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapım işinde sona gelindi.
Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncü, “Malumu aliniz denize nispeten uzak bir taşra kentiyiz. Doğup büyüdüğümüz yerin de etkisiyle yüzme sporu ile yeterince ilgilenemedik. Bu sebeple benim ve benim yaşıtlarımın büyük çoğunluğunun içinde büyük bir uhdedir yüzme bilmemek. Bizim yaşadığımız bu eksikliği çocuklarımızın yaşamaması için yüzme havuzu yapmak zaten projelerimizin arasındaydı.
İlçemizin bu önemli eksiğinin Sportoto Teşkilatının destekleri ile giderilecek olması çok memnuniyet verici. Böyle bir yatırımın ilçemize kazandırılmasında emekleri bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Sportoto Teşkilat Başkanlığı’na teşekkür ediyorum.
İlçemizin önemli bir eksiği olan ve en kısa zamanda ilçemize kazandırılacak olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yalvaç’ımıza hayırlı olsun.” dedi.