var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaşlı Vatandaşlarımız İçin Ek Bina Yapılıyor

Aile, Sosyal Hizmetler İl

Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütük, Uluborlu ilçesinde yapılacak olan Hacı Ahmet Şençopur Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Bina projesinin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Yakup Kütük açıklamasında, ”Güzel bir projenin başlangıcındayız. Bugün hafriyat çalışmalarının başladığı bu proje Uluborlu ilçemizde 5718 m² inşaat alanı bulunan örnek projedir. Proje içinde 6 adet 2+1 stüdyo daire, 27 adet 1+1 stüdyo daire ve 15 adet bakım odası bulunacak.

Yaşlı misafirlerimizin istedikleri zaman yalnız kalabilecekleri istedikleri zaman da topluma veya aktivitelere katılım sağlayabilecekleri ev görünümündeki projemizde ‘Mahalle Kurgusu’ şeklinde tasarım yapılmıştır. Burada konaklayacak olan yaşlılarımıza kendilerini, kendi evlerinde hissettirmek ve özlemi duyulan eski mahalle dokusunu yaşatmak hedeflenmiştir. Çıkıp gezebilecekleri ‘İç Sokak’ Kurgumuz onların gönüllerince sosyalleşebilmesini sağlayacak.

Hafriyat çalışmasının başladığı projemiz inşaallah 1 yıl sonra hizmet vermeye başlayacak. ‘Mahalle Kurgusu’ şeklinde tasarlanan ve 54 kişi kapasiteli Uluborlu Hacı Ahmeti Şençopur Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Ek Bina projesi şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.