Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yayla Mahallesi’nde Kumar ve Fuhuş Operasyonu: Ceza Yağmuru ve Mühürleme

Yayla Mahallesi – 10 Mayıs 2024 tarihinde Yayla Mahallesi’nde bulunan bir dernekte yapılan denetimlerde kumar oynandığı tespit edildi.

Yayla Mahallesi - 10

Yayla Mahallesi – 10 Mayıs 2024 tarihinde Yayla Mahallesi’nde bulunan bir dernekte yapılan denetimlerde kumar oynandığı tespit edildi. İlgili dernekte kumar oynayan 5 kişiye toplamda 32.125 TL tutarında idari para cezası kesilirken, kumar oynamak için yer ve imkân sağladıkları belirlenen 2 kişiye adli işlem uygulandı ve 2.900 TL tutarındaki para kamuya geçirildi.

Aynı gün içerisinde il genelinde faaliyet gösteren 102 işyeri denetlendi ve mevzuata aykırı faaliyet gösterdikleri tespit edilen 3 işyerine yasal işlem yapıldı.

Bir diğer operasyonda ise, fuhuş yapmak suçundan 3 kişiye toplamda 39.360 TL para cezası uygulandı. Fuhuş yapılan adres, İl Sağlık Müdürlüğü-Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu ile yapılan yazışmaların ardından 90 gün süreyle mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin 7/24 esasına göre aralıksız sürdürüleceği ve karşılaşılan her türlü olumsuzluğa karşı gerekli adli ve idari işlemlerin yapılacağı belirtildi.