var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşilay’dan Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirme Zamanı: 11. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu

Yeşilay, sağlıklı yaşam bilincini artırmak ve bağımlılıkların zararlarına dikkat çekmek amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlediği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisini 5 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleştirecek.

Yeşilay, sağlıklı yaşam bilincini

Yeşilay, sağlıklı yaşam bilincini artırmak ve bağımlılıkların zararlarına dikkat çekmek amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlediği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisini 5 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleştirecek. “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla yola çıkan etkinlik, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğiyle Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Bu yıl 11’incisi yapılacak olan Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, Ziraat Katılım, Kahve Dünyası, Bisan ve Türkiye Sigorta’nın katkılarıyla Türkiye’nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor. 10 bini aşkın bisikletseverin katılımı beklenen etkinlik, 81 ilde eş zamanlı olarak Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri, gönüllüler ve bisiklet severlerin desteğiyle gerçekleştirilecek.

Isparta’da ise etkinlik, Yıldırım Şekerleme önünden başlayıp, Isparta Valilik Meydanı’nda son bulacak. Etkinlik, diğer illerde de şehrin önemli merkezlerinden geçerek, Türkiye genelindeki bisiklet severleri bir araya getirecek. Isparta Yeşilay Şube Başkanı Fatih Hakkı Meydan, her yaştan profesyonel ve amatör bisiklet severin katılımına açık olan etkinlik hakkında, “Hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştireceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacağız. Tüm bisiklet severleri, katılımın her yıl giderek arttığı turumuza bekliyoruz” dedi.

Yeşilay’ın bu anlamlı etkinliği, sağlıklı yaşamın ve sporun önemini vurgularken, toplumda bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.