var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISPARTA İL BAŞKANI, OKTAY SARAL HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Zafer Partisi, Halil Konakçı’nın

Zafer Partisi, Halil Konakçı’nın ‘’Hatay, arap yurdudur, Türk yurdu değildir.’’ Sözleri üzerine Halil Konakçı hakkında tüm Türkiye’de teşkilat olarak suç duyurusunda bulunmuşlardı. Zafer Partisi İl Başkanı Adem Yıldız ise Halil Konakçı’ya destek olmak amaçlı tweet atan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Hatay ile skandal açıklamaları sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında inceleme başlatılan İmam Halil Konakçı’ya, ‘Muhterem Hocaefendi’ diyerek sahip çıkmıştı ve Diyanet’e seslenen Saral, “Bu ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetlerine yol vermeyin yoksa arkasını alamazsınız. Halil Konakçı’nın her daim yanındayız” diyerek kendi şahsi hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

 

Zafer Partisi Isparta İl Başkanı Adem Yıldız, ‘’Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın attığı tweet ile şahsa destek verdiği ve aynı görüşü paylaştığı aşikardır. Bu sebeplerden dolayı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı gibi bir makamdaki şahısların yabancı (işgalci) devletleri övme, destek vermesi gibi hususlar, suç teşkil etmekte olduğundan, şahıs hakkında soruşturma açılmasını ve gerekli yasal işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.’’ İfadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral hakkında suç duyurusunda bulundu.

Zafer Partisi Isparta İl Başkanı Adem Yıldız, suç duyurusunun sıkı takipçisi olacaklarını dile getirdi.