var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zam Zam Zam

Akaryakıtta yaşanan fiyat artışı

Akaryakıtta yaşanan fiyat artışı vatandaşın bütçesini sarsarken, indirim umuduyla gözler yeni haftaya çevrildi. Motorin, benzin ve LPG’de fiyat değişimi bekleniyor mu? 13 Ocak 2024 tarihli akaryakıt fiyatları nasıl olacak?

Orta Doğu’daki olaylar Brent petrol fiyatlarını da etkiliyor. Yatırımcılar, saldırıların bölgede daha büyük bir savaşa neden olup olmayacağını değerlendirirken, küresel referans Brent ham petrolü, varil başına 79 doları aşarak yüzde 2,5 yükseldi.

Dolar kuru da artarken, yeni haftada motorin, benzin ve LPG’de fiyat artışı öngörülüyor. Krizin sürmesi durumunda, analistler benzin ve motorin fiyatlarına gelebilecek zammı kaygıyla izliyorlar. Motorin fiyatı son olarak 40 kuruş indirilmişti.

Akaryakıt fiyatlarındaki son gelişmeler, araç sahiplerinin gözünden kaçmıyor. Son olarak akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı uygulanmıştı. Bu zammın sonucunda, benzin grubunda KDV dahil 2,31 TL, motorin grubunda KDV dahil 2,17 TL, otogaz grubunda ise 1 TL fiyat artışı gerçekleşmişti. Peki, “Benzin, motorin ve LPG’de indirim ya da zam olacak mı? Benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar?” İşte 13 Ocak 2024 tarihli akaryakıt fiyatları…