Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

141 Bin Tl Maaş Alan Vekillerin Maaşlarına Zam Yapılıyor

Hem emekli hem de milletvekili olan kişilerin aylık kazancı 238 bin 841 liradır. Altı aylık enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte, Temmuz ayındaki zam döneminde milletvekillerinin maaşlarına 43 bin 302 lira zam yapılması öngörülüyor.

Hem emekli hem de

Temmuz ayında gerçekleşecek maaş artışı, sayısız çalışan, memur ve emeklinin dikkatini çekiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretlilere ek zam yapılmayacağını duyurdu. Şimdi tüm gözler, emekli ve memurlar için yapılacak Temmuz zammına odaklanmış durumda. Ayda 141 bin TL maaş alan milletvekillerine ise 43 bin TL’lik bir artış yapılacak.

Eğer Merkez Bankası’nın enflasyon tahmini doğru çıkarsa, yılın ilk yarısında tüketici enflasyonunun yaklaşık %23.5 seviyesinde olması öngörülüyor. Emekli maaşlarına, enflasyon oranında, yani %23.5 ile %25 arasında bir artış yapılması beklenmekte. Memurlar ve memur emeklileri içinse %10 toplu sözleşme zammının yanı sıra %7.39 enflasyon farkı eklenecek ve toplamda %18.13 zam uygulanacak.

Milletvekilleri ve emekli milletvekilleri de memurların alacağı zamdan faydalanacaklar. Şu anda milletvekilleri aylık 141 bin 883 lira, emekli milletvekilleri ise 96 bin 958 lira maaş almaktadırlar. Hem emekli hem de milletvekili olan kişilerin aylık kazancı 238 bin 841 liradır. Altı aylık enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte, Temmuz ayındaki zam döneminde milletvekillerinin maaşlarına 43 bin 302 lira zam yapılması öngörülüyor.