var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Çelik Burdur ve Dinar Halkına Seslendi

Isparta ile İstanbul arasında gerçekleştirilen uçak sefer saatlerinde 18 Temmuz itibariyle yeni bir düzenlemeye gidiliyor.

Isparta ile İstanbul arasında

Isparta ile İstanbul arasında gerçekleştirilen uçak sefer saatlerinde 18 Temmuz itibariyle yeni bir düzenlemeye gidiliyor.

Haftanın 5 günü gerçekleştirilecek uçak seferlerine ilişkin açıklamada bulunan ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, diğer 2 gün için de gece uçuşlarının düzenlenmesini talep ederek İstanbul’a gidecek bölge halkının uçak seferlerini doldurmaları gerektiğini vurguladı.
Isparta ile İstanbul arasında gerçekleştirilen uçak sefer saatlerinde önemli bir revizyon yapıldı. Artık haftanın beş günü, bu iki şehir arasında düzenli uçuşlar gerçekleşecek. Yapılan düzenlemeye göre, İstanbul’dan saat 14.05’te havalanan uçak, Isparta’ya saat 15.25’te varacak. Ardından, saat 16.10’da Isparta’dan kalkacak olan uçak, saat 17.30’da İstanbul’a ulaşacak.
Bu değişiklikle ilgili olarak Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik bir gazetecilere açıklama yaptı. Başkan Çelik, uçak sefer saatlerine yönelik olarak gece uçuşlarının da eklenmesini talep etti.
Burdur ve Dinar Halkına Seslendi
Isparta ile İstanbul arasında gerçekleştirilen uçak sefer seferleri için yolcuların bu duruma özen göstermesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çelik “ Isparta’dan hareket eden uçakların yüzde 90 seviyelerine getirebilirsek en azından ikinci uçağı istemeye yüzümüz olacak. Bu hassas konuda Ispartalı, Burdurlu ve Dinarlı vatandaşlarımız kendi bölgemizdeki uçağımıza sahip çıkmalarını sefer sayılarındaki doluluk oranını artırarak ikinci uçağı istememize vesile olabilirler” şeklinde konuştu.
Öte yandan Isparta’ya yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı DHMİ Genel Müdürü Dr. Hüseyin Keskin’e teşekkür eden Başkan Çelik, gece uçuşları konusunda da desteğini beklediklerini söyledi.
Yapılan bu revizyonla birlikte yeni uçuş saatleri 18 Temmuz 2024 tarihi itibariyle uygulamaya konulacak. 26 Ekim 2024 tarihine kadar devam edecek yeni düzenlemeyle birlikte Isparta ve İstanbul arasındaki ulaşımın daha etkin ve düzenli hale getirilmesi amaçlanıyor.