var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Meclisinden Onay Çıktı: Yeni Lunaparkın Yapılacağı Yer Belli Oldu

Isparta Belediye Meclisi, bugün belediye binasında gerçekleştirdiği toplantıda, şehre kazandırılacak yeni lunapark için önemli bir karara imza attı.

Isparta Belediye Meclisi, bugün

Isparta Belediye Meclisi, bugün belediye binasında gerçekleştirdiği toplantıda, şehre kazandırılacak yeni lunapark için önemli bir karara imza attı. Çünür Mahallesi’nde bulunan ve adresi 201 Cadde No: 18 olarak belirlenen arazi, lunapark yapımı amacıyla 10 yıl süreyle kiralanması konusunda oy çokluğu ile anlaşmaya varıldı.

İmar Komisyonu Raporu’na göre, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin (e) bendi uyarınca, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na göre belirlenen süre zarfında kiralanması ve yasal prosedürlerin Encümen tarafından yürütülmesi kararlaştırıldı. Ancak, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Murat Dolunay, alanda yaşanabilecek otopark sorunu ve çevre parsel sahiplerinin bilgilendirilmemesi nedenleriyle karşı oy kullandı.

Belediye Başkanı Başdeğirmen, meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, “Boş duran bu araziyi değerlendirmek, şehrimize katkı sağlamak istiyoruz. Yıllardır beklenen lunapark projesi için bu adımı atıyoruz,” dedi ve 12. Maddenin 1. Fıkrasını oylamaya sundu. Oylama sonucunda, 34 kabul ve 4 ret oyu ile madde meclisten geçti.

Isparta halkının uzun süredir beklediği lunapark projesi için artık önemli bir engel kalmadı. Yeni lunaparkın, şehrin spor ve eğlence olanaklarını zenginleştirmesi bekleniyor