Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İki Kişilik Elektrikli Araç Üretilecek

Isparta’da Yenilikçi Adım: İki Kişilik Elektrikli Araç Üretilecek

Isparta'da Yenilikçi Adım: İki

Isparta’ya ivme katacak bir proje geliyor. Sanayici-üniversite işbirliğiyle iki kişilik elektrikli araçların üretimi planlanıyor. Isparta’da sanayici – üniversite işbirliği ile ekonomiye ciddi bir katkı sağlayacak proje geliştirilecek.

Isparta Deri İhtisas Karma Organize  Sanayi Bölgesi ikinci etap alanına yatırım yapan yatırımcılar ile kurulacak konsorsiyum ortaklığı, Isparta’nın dünyaya açılan sanayi bölgesi olmasını sağlayacak. Teknik destek bilgi birikimini Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi sağlayacak. Sanayici ve üniversite iş birliği ile Organize Sanayi Bölgesi ikinci etap kamulaştırma sürecinde aracın tasarımı, prototipi parçaları, konsorsiyum ortaklarından hangi firmaların üreteceği belirlenerek hayata geçirilecek.

Isparta Deri İhtisas Karma OrganizeSanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Marulcu, Isparta’ya ivme katacak olan bu proje ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ispartamıza katma değeri yüksek bir proje kazandıralım dedik. Güzel olan, buradaki sanayicilerin hepsinin de tamam demesi. Proje ile ilgili ön araştırmalarımızı yaptık. Bununla ilgili Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitemiz de bununla ilgili bize teknik destek verecek. Kamulaştırma için bütün kararlarımız var. Altyapısını da organize sanayi bölgesi yönetimi olarak biz yapacağız. Sadece yer sahibi vatandaşlarımızla birlikte anlaşma olacak. İnşallah muvaffak oluruz. Biz niyet ettik. Rabbim nasip ederse Isparta’mıza böyle bir yatırım kazandıralım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.