var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZİRAAT BANKASI’NIN KOBİ DESTEK KREDİSİNDE
”SURİYELİ İŞÇİ” ÇALIŞTIRMA ŞARTI DİKKAT ÇEKTİ

Bir Suriyeli veya koruma

Bir Suriyeli veya koruma altındaki bir mülteci çalıştıran işletmeler, Ziraat Bankası’nın 1.5 milyon TL destek kredisini talep edebilecek. Bu şartla istihdam sağlanması amaçlandığı belirtildi.

Finansmana erişimin çok zorlaştığından şikayet eden küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) Ziraat Bankası, 1,5 milyon lira kredi desteği verecek. Cem Yıldırım’ın Sözcü’deki haberine göre, aralarında Ankara İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 20 ildeki iş yerlerini kapsayan 1,5 milyon liralık destek kredisi için, en az bir Suriyeli veya koruma altındaki bir mülteci ve bir de T.C. vatandaşı çalıştırma şartı aranacak. Kararda, geçici koruma altındaki Suriyeliler, uluslararası koruma sağlanan kişiler ve T.C. vatandaşları için yeni istihdam sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

HANGİ İŞLETMELER YARARLANACAK?

Ziraat Bankasının 1,5 milyon liralık kredi desteğinden Suriyeli çalıştırma şartı ile, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde bulunan KOBİ statüsündeki imalat, bilgisayar programlama, bilimsel araştırma ve geliştirme ile danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren işletmeler yararlanacak.